BĚH: POŠLI TO DÁL

BĚH: POŠLI TO DÁL

Čím jsme si prošli , z nás dělá to kým jsme.

Matýsek Šebelik z Hostouně je sedmiletý klučina s neuvěřitelným elánem do života, který trpí dětskou mozkovou obrnou způsobenou předčasným porodem. Maminka Matýska porodila v 6 měsíci těhotenství. Matýsek vážil pouhých 1200g , a to způsobilo značné a rozsáhlé zdravotní komplikace, a to jak po mentální tak i stránce fyzické. Pokročilá technologie ve světě rehabilitací , umožnila Matýskovi se po 4letech od svého narození, postavit na nohy, říct svá první slovíčka, vidět svět z jiné výšky než z polohy v leže.

A tak se i rodiče Matýska dočkali prvních krůčků, objetí úsměvu. Tento pokrok je i díky rehabilitačnímu centru Hájek, kde se zaměřují na cvičení s názvem Therasit. Jak už to bývá, každá kvalitní a prospěšná léčba stojí peníze. V tomto případě se bavíme o 60 000kč za 14 denní pobyt, který musí Matýsek absolvovat 4x do roka. Uf . .celkem šílené zatížení rodinného rozpočtu.

Lidstvo jako takové dokáže neuvěřitelné věci a každý z vás si jistě vzpomene na situaci ,kdy zasáhl, nebo alespoň mohl zasáhnout do svého osudu a změnit tak prohru ve vítězství. Pojďme společně „poslat dál“ kousek svého štěstí a dopřát malému Matýskovi sny a touhy, aby i on mohl jednou spatřit hvězdy takové jako je vidíme my.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.