HASIČI POMOHLI ONKOLOGICKY NEMOCNÝM DĚTEM

V relaxační zahradě FN Plzeň byl  ve čtvrtek 15. srpna předán výtěžek charitativní akce čtyřem rodinám dětských pacientů, kteří se léčili na Hematologicko-onkologickém oddělení Dětské kliniky. Sportovní týmy SDH Oprechtice a spolek Chodská naděje společně pořádaly benefiční akci Haima cup, kdy se podařilo vybrat 120 tisíc korun pro spolek Haima Plzeň, z.s. Finanční podpora se rozdělí čtyřem konkrétním dětem, které Haima vytipovala a jejichž silné životní příběhy oslovily  i organizaci Chodská naděje.

Hlavní součástí charitativní akce byly závody v požárním sportu, denní soutěže se zúčastnilo 37 týmů a noční 25. Nechybělo vystoupení hudebních skupin,  autogramiády sportovních hvězd a celodenní program pro malé účastníky.

Místopředseda spolku Chodská naděje David Vencel dodává: „Jsme rádi, že se můžeme podílet na pomoci dětem a rodinám, které se ne vlastní vinnou dostaly do těžké životní situace, kterou si snad nikdo z nás nechce ani představit. Snad alespoň tahle malá pomoc odlehčí život nemocným dětem a jejich rodinám.“

HAIMA Plzeň je dobrovolný spolek pro aktivní pomoc dětem s poruchou krvetvorby fungující při Hematologicko-onkologickém oddělení FN Plzeň. Jeho posláním je zkvalitnit život hemato-onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Pomáhá při adaptaci pacientů na dlouhou a obtížnou léčbu, poskytuje pomoc při návratu do normálního života.

Chodská naděje, z.s. je spolek pro podporu kultury, společenského života, vytváření nových kulturních a společenských vyžití, pořádání výletů, představení či koncertů pro školy a spolky sdružující děti a mládež. Tato nově vzniklá nezisková organizace pomáhá také ohroženým rodinám a dětem. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.